Samorząd Uczniowski - Klasy I-III - Inne ważne informacje

ORGANIZACJA DZIAŁANIA SAMORZĄDU

- Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie kształcenia zintegrowanego

- Poszczególne klasy wybierają jednego Przedstawiciela do samorządu uczniowskiego

- Skład samorządu dokonuje sie w drodze wyborów

- Wybiera się czterech Przedstawicieli samorządu

- Kadencja Przedstawicieli samorządu trwa trzy lata. Dopuszcza się zmiany personalne w składzie samorządu.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017:

Przewodniczący: Karolina Stryjek

Zastępca Przewodniczącego: Nela Bazyluk

Lista gospodarzy klas w roku szkolnym 2016/2017

Ia    Kacper Powrózek

Ib    Gabriela Branicka

IIa  Bartosz Szczepaniak

IIb   Mateusz Kamecki

IIc   Aleksandra Gnych

IId   Aleksandra Kaźmierczak

IIe   Julia Wolska

IIIa  Weronika Wójtowicz

IIIb  Jakub Warowny

IIIc  Katarzyna Laskowska

IIId  Aleksandra Ciołek

Z  KART  HISTORII  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO  KLAS  I-III

Samorząd Uczniowski klas I – III w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łukowie rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 1980/1981. Opiekunkami samorządu były wówczas panie Danuta Szczygielska i Krystyna Kur, od roku 1991. p. D. Szczygielska i p. B. Pilska.

W 1994r. opiekunkami zostały p. B. Pilska i p. L. Szymańska. Od września 1994r. ukazywało się pismo Samorządu Uczniowskiego klas I – III „Dzwonek”.

Od 1996 roku w naszej szkole organizowane są Zimowiska dla dzieci. W 1996r. Zimowisko zajęło II miejsce w województwie, a III miejsce w Polsce pod względem atrakcyjność spędzania wolnego czasu.

Samorząd Uczniowski uczestniczył w szkolnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych „Góra Grosza”, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, zbieranie nakrętek dla hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, akcje tygodnika „Wspólnota”.

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach regionalnych i wojewódzkich, co uwiecznione jest w „Kronice Samorządu”. Samorząd klas I-III współpracuje z samorządem klas IV-VI organizując imprezy i uroczystości szkolne np. Ślubowanie klas I, Święto Szkoły, spotkania widowiskowo-jasełkowe o Bożym Narodzeniu. Co roku organizujemy konkursy plastyczne, literackie i sportowe.

Uczniowie naszej szkoły prezentują swoje zdolności wokalne i taneczne podczas obchodów Dni Łukowa, Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową, Pikniku Integracyjnego. W czasie swojej działalności Samorząd Uczniowski klas I – III ma szczególne zasługi i osiągnięcia. O licznych sukcesach czytamy w „Tygodniku Siedleckim”, Tygodniku „Wspólnota”, Nowej Gazecie Łukowskiej.

Zapiski ważniejszych wydarzeń szkolnych przedstawione są w „Kronice samorządu”.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas I – III

Bożena Pilska